За підтримки
українського культурного фонду
знов відбулася «планета тиші-3»

ПЕРФОРМАНС ПРО САМОТНІСТЬ
ВІД ПІДЛІТКІВ З ПОРУШЕННЯМИ СЛУХУ

За підтримки Українського Культурного Фонду громадська організація KIDS MOVIE FEST в складних умовах карантину успішно реалізувала черговий інклюзивний кінопроект «Планета тиші-3» для дітей з порушеннями слуху. Двадцять підлітків з Києва, половина з яких не чують, створили перформанс «ПОГОВОРИ ЗІ МНОЮ, МАМО!», і результат самостійно зняли на відео. Діти мовою тіла і жестів розповіли про свої страхи, сльози і самотність.

👉 Мрії підлітків з вадами слуху та учнів кіношколи виявилися схожими. Спочатку мріють про любов та мир у родині, а потім стати відомою зіркою. Викладачі КідсМуві – актори і режисери, наче різдвяні чарівники, здійснили деякі мрії хлопчиків і дівчаток з
Київського інтернату для глухих дітей №18.

👉 Діти зі слухом і без, завдяки цікавості знімального процесу, навчилися комунікувати між собою. Цей процес позитивно вплинув на світогляд тих і інших.

👉 Три місяці учасники проекту займалися акторськими, пластичними, мовними тренажами, працювали з психологічними правами. Учні інтернату викладали жестову мову для тінейджерів, які не мають проблем зі слухом. Процес кіновиробництва змусив підлітків знаходити нові форми спілкування. Ставши одним організмом, підлітки створили перформанс – від сценарію до монтажу.

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ

В Україні існує проблема соціальної адаптації та подальшої інтеграції в суспільство глухих діток, у яких батьки мають здоровий слух. Такі підлітки важко адаптуються у світі тих, хто чує, і не приймаються у середовищі глухих.


Соціальний проект «Планета тиші», згуртовує та навчає кіновиробництву вже четвертий рік більше двох сотен особливих дітей з різних міст України.