НОВИНИ

ПІДЛІТКИ, ЯКІ ЧУЮТЬ ТИШУ - НАВЧАТЬСЯ ЗНІМАТИ СПРАВЖНЄ КІНО

Команда МДКФ традиційно у квітні провела кінотабір для дітей з порушенням слуху. Кожного року на весні Kids Movie Fest за власної ініціативи навчає кіновиробництву дітей соціально незахищених категорій.

8 квітня хлопці та дівчата з Житомирського інтернату глухих дітей потрапили в світ кіно. Кіномайданчик створили: викладачі кіношколи Kids Movie School, психолог та сурдопедагог на оздоровчий базі «Надія», яку люб’язно надала Благодійна Організація «Карітас-Спес».

За тиждень діти навчилися знімати справне короткометражне кіно. Фільм, який зняли юні режисери – про взаєморозуміння між людьми. Вік дітей від 14 до 17 років. Підлітки спробували всі процеси кіновиробницта: писали сценарій, малювали розкадровку, робили самостійно костюми та кінодекорації. Навчилися використовувати кіно технику (камеру, світло, звук).

Проект є соціальним експериментом. Разом з особливими дітьми прийняли участь і гарно чуючи підлітки. Діти зі слухом і без, завдяки цікавості знімального процесу, були вимушені знаходити комунікацію між собою. Цей процес позитивно вплинув на світогляд тих і інших. Аналогів такого проекту немає ні в Україні, ні в Світі.

В нашій країні існує проблема соціальної адаптації та подальшої інтеграції в суспільство дітей з порушеннями слуху (глухих і слабочуючих). Більшості підлітків інклюзивної групи невпевнені в собі. Діти випускаються з інтернатів та мають не великі можливості, амбіції щодо спеціалізації, працевлаштування в майбутньому, знаходження себе в якійсь справі.

>Деякі діти навіть бояться ходити до магазину. Іх чуючи батьки ліняться вчити жестову мову. Підлітки стають соціофобами і позбавляють себе нормального повноцінного життя.

Спектр професій для цієї категорії не великий. Відсутність слуху в деяких галузях кіно може перетворитися на плюс: актори, художній департамент, гриму та костюму та інші.

В ході підготовки, та самих зйомок фільму – діти спробували себе в різних професіях.

Знятий фільм побачать глядачі на відкритті Міжнародного дитячого кінофестивалю Kids Movie Fest 19 травня в кінотеатрі «Кінопанорама».

Головна задача кінопроекту з особливими дітьми і самого фестивалю в тому, щоб розвивати кіномистецтво серед юнаків, а також показати, що створення кіно доступне всім категоріям. Чим раніше вони навчяться висловлювати свої думки через кіно, тим вірогідніше, що Україну представлятимуть у світі нові українські Фелліні.

ОРГКОМІТЕТ МІЖНАРОДНОГО ДИТЯЧОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ «KIDSMOVIEFEST»
Контактна інформація для співпраці: +380674067097  /  +380504184924
e-mail: kidsmoviefest@gmail.com

Місце проведення табору:
Оздоровчий табір «Надія» (біля с. Зарічани, Житомирської обл.), РМ «Карітас – Спес» РКЦ
Термін проекту: з 8 квітня до 14 квітня 2017
Проводить: МДКФ «Kids Movie Fest» (Міжнародний Дитячий Кінофестиваль).

За роки фестивалю зняті різні фільми.
⦁ В зоні АТО (м. Щастя Луганської області) старшокласники створили кіно про мир та війну “Шлях до Щастя”.,
⦁ Фільм «Маленький принц» зняли діти дитбудинку Чебурашка (Київської області)
⦁ Діти переселенці з Донецьких областей мають своє особисте кіно – фільм про Гуцулів.
Фільми можна подивитися на YOUTUBE каналі

МЕТА

ФЕСТИВАЛЮ

Нетворкінг – налагодити зв’язки між різними кіношколами, обмінятися досвідом і досягненнями.

Створити майданчик для самореалізації.

Популяризувати кіномистецтво серед дітей.

Продемонструвати дорослим колегам зі світу кіно творчий потенціал дітей.

Дати відчути дітям, що таке конкуренція в кіногалузі.

НОВИНИ З FACEBOOK

Kids Movie Festival – КІНОШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ

2 – ­ 3 липня 2016 року в Києві пройшов дитячий кінофестиваль «KidsMovieFest».

Організатор фестивалю - ­ успішна дитяча кіношкола «KidsMovie».

До участі в конкурсній програмі були запрошені ігрові, документальні, анімаційні відео-роботи кіношкіл. Кінофестиваль KidsMovieFest ­ це конкурс, в якому змагаються фільми, зроблені дітьми. Відео-роботи різних жанрів: фільми ігрові, документальні, кліпи, рекламні ролики, відео-поезії, фільми анімаційні.